Yarışma

11 Mayıs 2005 | OTODIZAYN

Fotoğrafı büyütmek için tıklayın

Zihni Sinir'den tasarım yarışması

 

Otomotiv tasarımında çığır açacak dizaynlarına yer verdiğimiz Porof Zihni Sinir, araba tasarım yarışması düzenliyor.

 

Konu: "OTOMOBİLE YOLCULUKTA ÖNCE ARABA"

İnsan gücüyle çalışan, en az 1 kişiyi taşıyan, 2’den fazla tekerlek üzerinde hareket edebilen, çok fonksiyonlu mizahi bir araba procesi.

Özellikleri: Procelerin gerçekleştirilebilir olması gerekiyor. Bu yüzden yaklaşık boyutları ve kullanılacak malzemeleri seçerken en fazla 500 YTL'yi geçmeyecek şekilde düşünülmelidir.

Dikkat: Araba deyince hemen akla otomobiller geliyor. Biz burada arabayı daha genel bir aracı ifade etmek için kullandık. Tekerlekleri sayesinde sürtünme kuvveti azaltılmış ekstra bir güçle yol alabilen her şey diye düşünebilirsiniz. Bu yarışmamızdaki güç birimi insan olacaktır.

Yarışma iki aşamadan oluşmaktadır.

1. Aşama: Araba procesi çizimleri: A3 (297X420 mm) boyutlarındaki kağıda elle çizim olarak veya yine aynı boyutta alınmış bilgisayar çıkışı olarak sunulacak. Kağıdın sol üst köşesine Zihni Sinir Üniwwwersitesi'ndeki rumuzunuzu (nick name)numaranızı ve procenizin adını yazmayı unutmamalısınız. Gerekli duyduğunuz açıklamaları da aynı kağıt üzerinde yazmalısınız. Bu aşamada çizimleriniz Porof Zihni Sinir tarafından incelenecek ve realizasyonu için gerekli maddi destek (burs) alabilecek proceleri seçecek.

2. Aşama: Realizasyon aşaması. Yapmayı düşündüğünüz ve ilk aşamada çizim olarak yarışmamıza gönderdiğiniz arabaları şimdi de gerçekleştirmiş olarak bize ulaştıracaksınız. (Not: 1. Aşamada realizasyon için maddi destek (burs) alamayan proceler de kendi imkanlarıyla bu aşamaya da katılabilirler.) Araba proceleriniz 3 Eylül Cumartesi saat 10:30'da Taksim Meydanı'nda motorlu araç trafiğine kapalı Talimhane sokaklarında hazır olmalıdır. Proceler, son kontroller fotoğraf çekimi ve sıralama sonrasında saat 19:00'da gerçekleştirilecek Zihni Sinir Karnavalı'ndaki geçiş törenine katılacaklar. Porof. Zihni Sinir'in, basının, halkın, çeşitli kurum ve kuruluşların katılacağı oylama sonuçlarına göre ödüller belirlenecek. 21:30'da açıklanacak sonuçlara göre ödüllerimiz eğlenceli bir ödül töreni ve kokteylle sahiplerini bulacak.

Başlangıç aşamasında garanti edilen yarışma ödülleri: 1. 2000 dolar, 2. Dizüstü Bilgisayar, 3. Masaüstü Bilgisayar. Firmalar ve kuruluşlarla yapılan görüşmeler tamamlandıkça ilave ödüller duyurulacaktır.

Proce Yarışması seneye gerçek otomobil tasarımı şeklinde olacaktır. Bu yarışma gelecek seneye şimdiden gaz(!) vermek için başlatılmıştır. Bu yüzden adını "OTOMOBİLE YOLCULUKTA ÖNCE ARABA" koydum. Biz Türkiye'nin yaratıcı insanları kendimize has bir otomobili yaratabilecek güçteyiz. Bunu hep beraber yaşayarak göreceğiz. Porof. Zihni Sinir

 

Son başvuru tarihi: 15 Temmuz Cuma Saat:18:00

Gönderme adresi: Lamartin Cad. No: 11/1 Taksim/İSTANBUL

 

Web: www.zihnisinir.com

 


Ana Sayfa | Tüm Dizaynlar | Haftanın Dizaynları | Dizayn Gönder | Tüm Haberler | Forum | Hakkında | Site Haritası | Reklam Verin | e-mail