Tanıtım

7 Nisan 2005 | www.designerbrothers.com

Fotoğrafı büyütmek için tıklayın

Otomotiv Tasarımcılar Kulübü

 

Türkiye'nin ilk otomobil tasarım kulübünün başkanı Tarkan Ustael'in kaleminden OTK ve ODİM'in tanıtımı.

 

Sevgili Otomobil Severler,

ODİM (Otomotiv Dizayn İşlem Merkezi) olarak otomotiv tasarımı anlamında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu ile sıkıntısını birlikte yaşamaktayız.

Aynı zamanda da yine bir ilki gerçekleştirerek OTK (Otomotiv Tasarımcılar Kulübü)nü kurmuş bulunmaktayız. Amacımız otomotiv tasarımına gönül veren genç tasarımcı arkadaşlarımızı bir çatı altında toplamak, sorunlarına imkanlarımız dahilinde yardımcı olmak, muhtelif zamanlarda bir araya gelerek ortak tasarım projeleri hazırlamak ve en önemlisi de otomotiv tasarımında neyi ne kadar biliyorsak paylaşmak.

Kulübümüzün çalışmalarına ulusal basından da destek almaktayız. Başta Sabah Gazetesi olmak üzere; Posta Gazetesi, Kocaeli Gazetesi gibi kuruluşlar kulüp olarak tasarım çalışmalarımıza yer vererek biz gençlere yardımcı olmuşlardır.

Kulübümüzün çeşitli aktivitelerinden de bahsetmek istiyorum. Auto Show 2004 otomotiv fuarında tasarımlarımızla ilgili bir stand’ı CAR Styling dergisinin katkılarıyla açtık ve genç tasarımcı arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulduk. Yine CAR Styling dergisinde başlatmış olduğumuz alternatif tasarım modelleri adlı yazı dizisini 10 aydır başarıyla devam ettirmekteyiz. Buradan CAR Styling dergisinin genel yayın yönetmeni sayın Uğur ÖZORUÇ başta olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum.

Sizler de takdir edersiniz ki ülkemizde oldukça yeni bir konu olan otomotiv tasarımı ile uğraşmak bir şeyler yapmaya çalışmak oldukça zor ve her kesimden özellikle de basından destek çok önemli. Basında çıkan haberlerimiz neticesinde ülkemizin değişik şehirlerinden tasarımcı arkadaşlarımız ziyaretimize gelerek bizleri onurlandırmışlardır.

Kulübümüzdeki tasarım çalışmalarımızı aktif olarak yürüttüğümüz dört arkadaşımız bulunmakta. Kulüp başkanı olarak Tarkan Ustael, Oğuz Ustael ve Erol Çevik sürekli bir araya gelerek tasarımlar hazırlamakta ve otomotiv severlere sunmakta.

Buradan CAR Styling dergisinde başlatmış olduğumuz yazı dizimize genç tasarımcı arkadaşlardan da destek beklemekteyiz. Ayrıca genç arkadaşlar tasarımlarını bizim sitemize kendileri koyabilirler, sorun yaşayanlar bizlere mail atmaları halinde yardımcı olabiliriz. Bizlere gelen tasarımları da dergimizde yayınlayarak arkadaşlarımıza destek olabiliriz.

Sevgili OTODIZAYN.COM yöneticileri buradan da sizleri kulübümüz adına kutlamak istiyoruz. Özellikle ülkemizde otomotiv tasarımı alanında çok büyük sıkıntılar varken ve bu sıkıntıları çözme konusunda yetkililer dururken kendinize otomotiv tasarımının gelişmesini bir görev telakki ederek bir şeyler başarıyor olmanız tüm otomotiv tasarımına gönül veren tasarımcılar açısından çok önemli bulmaktayız ve sizleri bir kez daha kutlamak istiyoruz.

Tarkan USTAEL
Otomotiv Tasarımcısı
Otomotiv Tasarımcılar Kulübü Başkanı
WEB: www.designerbrothers.com

 


Ana Sayfa | Tüm Dizaynlar | Haftanın Dizaynları | Dizayn Gönder | Tüm Haberler | Forum | Hakkında | Site Haritası | Reklam Verin | e-mail